piątek, 26 listopada 2010

ARTDECO Fixing Powder - jeszcze nieostatnie słowo na temat wykończenia

W nawiązaniu do poprzedniego posta, chciałabym dzisiaj zaprezentować jeszcze jeden kosmetyk, który pomoże nam idealnie zmatowić cerę i nie tylko. Główną funkcją pudru fiksującego firmy ARTDECO jest utrwalenie makijażu. Osobiście bardzo sobie cenię ten kosmetyk i jest to jedyny produkt z serii sypkich fixatorów, który naprawdę mogę polecić.

Fixing Powder nie posiada pigmentów, jest biały a w swoim składzie zawiera talk. Jednak nałożony na podkład staje się zupełnie niewidoczny i sprawia, że makijaż uodparnia się na ścieranie. Producent zapewnia także, że utrwalenie makijażu tym fixatorem zapewni nam jego odporność także na wodę. Niestety nie potwierdzam tej informacji. Puder faktycznie przedłuża trwałość makijażu, także podczas upalnych letnich dni czy takich uroczystości jak ślub.Jednakże makijaż utrwalony tym produktem na pewno nie przetrwa ściany deszczu bez uszczerbku. W takim wypadku, jeśli makijaż nie jest permanentny, nie obejdzie się bez parasola : - ) Rzewnie płaczącym mamom podczas ślubu ich pociech również zalecam użycie, oprócz fixatora firmy ARTDECO, innego produktu utrwalającego. Jakiego? Zdradzę w kolejnych postach. 
Warto jeszcze wspomnieć, iż powyższy produkt nadaje się do każdego rodzaju cery. Skóra tłusta i mieszana zostaje skutecznie zmatowiona przy czym skóra sucha i wrażliwa (taka jak moja) nie jest przesuszana. Puder nałożony na podkład rewelacyjnie się z nim stapia i sprawia, że cera jest naprawdę gładka, satynowa w dotyku.Pomimo tego, że puder ma biały kolor, twarz w naprawdę niewielkim stopniu zostaje rozjaśniona - nie ma tu mowy o efekcie mącznej twarzy. Fixator jest świetnym produktem "na życie",na co dzień ,a także na różnego rodzaju okazje. Można go również używać jako bazy pod cienie, nakładając na powieki przed rozpoczęciem cieniowania. Użycie go w taki sposób ułatwia także samo cieniowanie. Produkt może też być używany jako utrwalacz do cieni i eye linera - nakładamy go wtedy na gotowy już makijaż oka. Sama właśnie w taki sposób go używam. Jeśli jednak nie chcecie rezygnować z pudrów sypkich transparentnych jakich do tej pory używałyście, to można przedłużyć trwałość makijażu mieszając puder sypki z fixatorem. Daje to bardzo fany efekt dodatkowego ujednolicenia kolorytu cery (pudry transparentne zawierają na ogół ok. 40 % pigmentu) a także matowienia.
 

 
UWAGA: najlepszy efekt uzyskamy nakładając a raczej "wciskając" lub jak kto woli "wklepując" puder za pomocą puszka (nadmiar usuwamy za pomocą dużego miękkiego pędzla). Użycie samego pędzla w przypadku tego produktu może okazać się niewystarczające!
Dodatkową zaletą tego produktu jest także jego cena. ARTDECO to niemiecka marka masowa dostępna w wielu perfumeriach na terenie całego kraju, nie tylko w perfumeriach sieciowych typu Sephora i Douglas.

AJ

Brak komentarzy:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...